KAMILA CZARNOMSKA

O mnie

Dzień dobry, nazywam się Kamila Czarnomska. Zanim stałam się doradcą kariery przez ponad rok sama byłam bezrobotna. To doświadczenie stało się dla mnie bardzo cenną lekcją. Wyciągnięte wnioski są podstawą moich obecnych działań. Doskonale znam emocje z jakimi borykają się osoby, chcące zmienić swoją sytuację zawodową. Rozumiem ich potrzeby, lęki, marzenia. Wiem jak ważnym elementem życia jest satysfakcjonująca praca. Zdaję sobie sprawę z tego, że dla moich klientów rynek pracy może być „czarną magią”, tak jak kiedyś był dla mnie, dlatego swoje działania opieram na specjalnie przygotowanych materiałach dydaktycznych oraz narzędziach dodatkowych, skutecznie wspierających proces szukania swojej ścieżki zawodowej. Spełniam się również w innych rolach – jako przedsiębiorca, wykładowca, trener B2B, blogerka, audytor biznesu. Każda z nich wzbogaciła mnie jako doradcę kariery i pozwoliła jeszcze lepiej poznać wyzwania, z jakimi mierzą się kandydaci.

Wykształcenie

Jestem absolwentką studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Bankowej na kierunku Doradztwo Zawodowe z Elementami Coachingu (obecnie prowadzę tam zajęcia). Zdobyłam również tytuł magistra na kierunku Marketing i Komunikacja Społeczna, również na Wyższej Szkole Bankowej, a także dyplom licencjata z Dyplomacji i Negocjacji Międzynarodowych.

Ukończyłam liczne kursy i szkolenia z zakresu rozwoju biznesu, prowadzonych przez uznanych trenerów oraz coachów kariery.

Dlaczego możesz mi zaufać?

Jestem przede wszystkim praktykiem. Specjalizuję się we współpracy z kadrą executive, która docenia pracę ze mną ze względu na wysoką jakość zarówno merytoryczną jak i wizualną dokumentów aplikacyjnych, profili na portalach biznesowych oraz indywidualnych strategii planowania kariery. Top managerowie zwracają szczególną uwagę na to w jaki sposób zarządzam ich personal brandingiem oraz delikatną kwestią poszukiwania nowych współprac i wyzwań. Wiem, że jest to dla nich bardzo ważne, dlatego tak prowadzę doradztwo, by w pełni sprostać ich wymaganiom. Jednocześnie mam odwagę powiedzieć niewygodną prawdę, jeśli wymaga tego sytuacja, by podnieść skuteczność naszych działań.

Planuję także kariery specjalistów i managerów. Znając konkretne wymagania pracodawców wiem czego szukać u potencjalnych kandydatów, które kompetencje, talenty, obowiązki i sukcesy należy podkreślić na każdym etapie rekrutacji. Pokazuję również jak wykorzystać poszczególne mechanizmy rynku pracy, również tego „ukrytego”, dopasowując je do rangi stanowiska, a także specyfiki danej branży.

Pomagam również młodzieży szkolnej oraz studentom w poznaniu swoich mocnych stron i ustaleniu najlepszej strategii rozwoju kariery. Mam to szczęście, że jako wykładowca i trener mam częsty kontakt z tą grupą wiekową, co pozwala mi zrozumieć ich problemy, sposób myślenia oraz marzenia, które chcą spełnić. Moim zadaniem jest znalezienie drogi do wyznaczonego celu i jak na razie robię to naprawdę dobrze.

Co mnie wyróżnia?

Jestem bardzo aktywna na rynku – uczestniczę w najważniejszych branżowych wydarzeniach, współpracuję z rozpoznawalnymi mówcami i trenerami biznesu, jestem gościem wielu ciekawych inicjatyw związanych z branżą HR, a także aktywnym ekspertem udzielającym opinii ukazujących się w prasie i na portalach specjalistycznych. Stale obserwuję to co się dzieje w świecie biznesu, dzięki czemu doskonale orientuję się w najnowszych trendach, co znacznie podnosi skuteczność mojego doradztwa. Codziennie uaktualniam swoją wiedzę, weryfikuję opracowane strategie i proponowane rozwiązania, dzięki czemu wiem, że są efektywne.

Moje współprace i projekty

Jestem dyrektorem zarządzającym w firmie Trening Kariery oraz redaktorem poczytnego bloga o tej samej nazwie, propagującego wiedzę na temat rozwoju osobistego i świadomego budowania ścieżki kariery.

Swoim doświadczeniem dzielę się również na łamach m.in. magazynu dla kobiet Mammazinie, Dziennika Bałtyckiego, Logo, Cosmopolitan i innych. Jestem także autorką licznych gościnnych wpisów na portalach internetowych takich jak wp.pl, my3miasto, strefa kobiet.eu, goldenline.pl, dolcevita.pl

Wystąpiłam również w kilku podcastach w cyklu „Alhemia Kariery” prowadzonego przez uznanego trójmiejskiego networkera Ireneusza Osińskiego.

Jako wykładowca na Wyższej Szkole Bankowej prowadziłam szereg zajęć na studiach podyplomowych z zakresu doradztwa zawodowego. Miałam przyjemność dzielić się wiedzą z grupą ponad 30 przyszłych konsultantów kariery.

Co roku staję na scenach najważniejszych wydarzeń związanych z tematyką rozwoju kariery i ścieżki zawodowej. Byłam gościem Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Ergo Areny i Amber Expo. Nawiązałam również współpracę z Gdańskim Urzędem Pracy, wraz z którym niejednokrotnie prowadziłam warsztaty, analizy CV i konsultacje przygotowujące do rozmowy rekrutacyjnej. Swoją działalnością wspierałam również liczne fundacje i stowarzyszenia studenckie, prowadząc prelekcje dla młodzieży. Zrealizowałam także 6–tygodniowy program aktywizacji zawodowej podopiecznych jednego z Domów Dziecka.

Współpracuję z agencją pracy Jobhouse, gdzie pełnię rolę doradcy kariery w obszarze rozwoju kompetencji i planowania ścieżek zawodowym kadry executive i top managerów. Prowadzę również warsztaty oraz prelekcje tematyczne.

Jestem jednym z doradców kariery zespołu Interviewme.pl – portalu specjalizującego się w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych dla specjalistów, managerów oraz kadry zarządzającej.

Wspieram liczne akcje charytatywne oraz społeczne, promujące świadome zarządzanie ścieżką kariery.

Moja metodyka

Lubię konkrety. Szanuję Twoje pieniądze, dobrze wiem, że płacisz za odpowiedzi, rozwiązania i narzędzia – i właśnie to ode mnie dostaniesz. Jestem wymagającym doradcą, istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że zadam Ci „pracę domową”, zlecę wykonanie dodatkowych zadań lub testów. Wszystko po to, abyś dokładnie poznał siebie, a także mechanizmy rynku pracy i… więcej do mnie wracał. Moi najlepsi klienci są po współpracy ze mną w pełni świadomymi i samodzielnymi kandydatami. Bardzo często pełnią rolę ambasadorów Treningu Kariery, za co z tego miejsca serdecznie dziękuję. Jestem pewna, że niedługo dołączysz do tego grona – zapraszam z otwartymi ramionami.

Zapraszam do kontaktu

kamila.czarnomska@treningkariery.pl